1. dag. Ankomst Blois
Blois er en nydelig by med gågater, caféer og selvfølgelig også et slott.
Innkvartering f.eks. på Hotel Villa Bellagio i Blois.
2. dag. Til Amboise. 45 km
Gjennom det vakre landskapet, sykler du skiftevis langs elven Loire og i innlandet til byen Amboise, en av Loiredalens mange hyggelige byer. Besøk ”Clos Lucé” der Leonardo da Vinci levde i sine siste år og gå rundt i de smale gatene med hyggelige butikker og fristende cafeer. Du kan også sykle ut til byens kommunale friluftsbad (åpent i juli og august) som ligger midt i elven, på øya l’Ile d’Or.
Innkvartering f.eks. på Novotel i Amboise.
3. dag. Til Chenonceax og retur til Amboise. 35 km
Gjennom skyggefull skog, langs frukthager og forbi bygg- og hveteåkre til slottet Chenonceaux, som speiler seg vakkert i elven Cher. Det er noen bakker rett før du kommer til slottet. Ta enten sykkelen eller toget tilbake til Amboise.
Innkvartering f.eks. på Novotel i Amboise.
4. dag. Til Chitenay. 45 km
Solsikker, grønnsaker og blomstrende enger – velkommen til Tourainnes frodige landskap. Du sykler gjennom små byer og forbi spennende borger på fredelige småveier, og dagens eneste stigning er på kun 1 km.
Innkvartering f.eks. på Auberge du Centre i Chitenay.
5. dag. Til Blois. 35 km
Fra Chitenay sykler du lett videre til Celettes ved elven Beuvron. Her ligger renessanseslottet Beauregard. Videre går det gjennom Roussy-skogen til Blois.
Innkvartering f.eks. på Hotel Villa Bellagio i Blois.
6. dag. Til Chambord og retur til Blois. 45 km
I dag går turen langs elven til Loirdalens mest berømte slott – det majestetiske og imponerende Chambord. Slottet ligger i en enorm park og er utrolig stort med tårn og spir, så her er det bare å nyte inntrykkene og slippe fantasien løs.
Innkvartering f.eks. på Hotel Villa Bellagio i Blois.
7. dag. Hjemreise
Hjemreise etter frokost med mindre du har bestilt ekstra netter.
Bemerk:
Bemerk at dagsprogrammet er veiledende og ikke er beregnet som rutebeskrivelse.
Rutebeskrivelsen tilsendes hjemmefra eller utleveres ved ankomst.