Dag 1: Oslo - Berlin
Midt på ettermiddagen er det avreise fra Oslo S med Snälltåget. Toget har restaurantvogn, hvor dere kan nyte middag mens landskapet glir forbi utenfor vinduene. Om kvelden kommer dere til Malmö, hvor dere bytter til Snälltågets liggevogn. Dere innkvarteres i 6-personers liggekupéer med mulighet for å kjøpe tomme senger, slik at dere kan ha kupéen for dere selv.
Dag 2: Ankomst til Berlin
Om morgenen ankommer dere Berlin, hvor dere innkvarteres på et sentralt beliggende hotell som blir en god base for de kommende dagene. Herfra har dere byen innen rekkevidde og kommer dere enkelt rundt til Berlins mange severdigheter og forskjellige bydeler.
Når bagasjen er levert, har dere resten av dagen til å begynne å utforske den tyske hovedstaden. Berlin er en storby full av kontraster, hvor historiske bygninger, moderne arkitektur og grønne områder ligger side om side. Bruk dagen på å få et første inntrykk av den historiske byen.
Dag 3-5: Berlin
De neste tre dagene har dere god tid til å oppleve Berlin i deres eget tempo. Byen byr på en spennende blanding av historie, kultur, grønne områder og levende bydeler.
Opplev klassikere som Brandenburger Tor, Riksdagsbygningen, Checkpoint Charlie og Berlinmuren ved East Side Gallery. Dere kan også besøke Museumsinsel, gå en tur langs Unter den Linden eller nyte utsikten over byen fra Fernsehturm.
Sett også av tid til å oppleve Berlins forskjellige bydeler, ta en pause i Tiergarten eller gå på shopping langs Kurfürstendamm og i KaDeWe. Dagene er deres egne, så dere bestemmer selv tempoet og velger opplevelsene som frister mest.
Dag 6: Siste dag i Berlin og hjemreise
Det er ingen grunn til å ta farvel med Berlin ennå. Siden hjemreisen først begynner om kvelden, har dere det meste av dagen til de siste opplevelsene.
Kanskje er det en severdighet dere ennå ikke har rukket å besøke, eller kanskje skal de siste timene brukes i et av byens grønne områder, på en kafé eller med litt shopping. Dere kan også ta en tur langs Spree og oppleve byen fra vannet.
Om kvelden går turen til stasjonen, hvor dere går om bord på toget og begynner hjemreisen etter noen innholdsrike dager i Berlin.
Dag 7: Hjemkomst
Om morgenen ankommer dere Malmö, hvor dere bytter til sitteplasser på Snälltåget. Etter lunsj ruller toget inn på Oslo S, og dere kan se tilbake på en innholdsrik reise.