Gjennom Øst-Europa til Budapest

Ungarn | Togreise

Opplev Ungarns vakre hovedstad og Donaus perle, Budapest, på skinner med en stemningsfull togreise fra Norge til Budapest, hvor tre hele dager venter med kultur, historie, termalbad og flotte opplevelser.

In stock
Travel Code
TOG-HU-002-1
Reisens høydepunkter
blue encircled checkFlott togreise gjennom Tyskland, Tsjekkia og Slovakia
blue encircled checkSentralt beliggende hotell i Budapest
blue encircled checkUtreise med tog og hjemreise med tog eller fly

 

calendar iconIndividuell avreisedag
transport_icon/images/i/c/ic_tog_eller_fly.png Tog
clock icon5-6 netter
clock iconIndividuell reise

Dette kan du glede deg til

down v arrow

Bli med på en stemningsfull togreise gjennom Tyskland, Tsjekkia og Slovakia til den vakre ungarske hovedstaden Budapest. Underveis blir selve reisen en del av opplevelsen med nattog og høyhastighetstog gjennom Europas landskap.

I Budapest har dere tre hele dager til å utforske byen, som på hver sin side av Donau byr på historie, kultur og storbyliv. Opplev Buda med den imponerende Fiskerbastionen, Matthiaskirken og utsikten fra Gellért-fjellet, og fortsett til Pest med Stefansbasilikaen, Helteplassen og hyggelige kafeer og restauranter.

Dere bør heller ikke gå glipp av en båttur på Donau, gjerne etter mørkets frembrudd når Budapest er vakkert opplyst. Eller nyt noen avslappende timer i det berømte Széchenyi termalbad.

Dagsprogram

down v arrow

Dag 1: Oslo - Berlin
Midt på ettermiddagen er det avreise fra Oslo S med Snälltåget. Toget har restaurantvogn, hvor dere kan nyte middag mens landskapet glir forbi utenfor vinduene. Om kvelden kommer dere til Malmö, hvor dere bytter til Snälltågets liggevogn. Dere innkvarteres i 6-personers liggekupéer med mulighet for å kjøpe tomme senger, slik at dere kan ha kupéen for dere selv.

Dag 2: Berlin - Budapest
Om morgenen ankommer dere til Berlin. Her har dere tid til å spise frokost og kjøpe litt proviant før reisen fortsetter med høyhastighetstog gjennom Øst-Tyskland, Tsjekkia og Slovakia til Ungarn. Underveis passerer dere blant annet Dresden og Bad Schandau i Tyskland, de tsjekkiske byene Brno og Praha samt Slovakias hovedstad, Bratislava. Sent på kvelden ankommer dere Budapest, hvor dere innkvarteres for fire netter på et sentralt 3-stjerners hotell.

Dag 3-5: Opplevelser i Budapest
Med tre hele dager i Budapest har dere god tid til å utforske begge sider av byen. På Buda-siden kan det anbefales å besøke Frihetsmonumentet på Gellért-fjellet, hvor dere får flott utsikt over hovedstaden. På denne siden finner dere også Fiskerbastionen og Matthiaskirken. Via Kjedebroen kommer dere til Pest-siden, hvor Stefansbasilikaen preger bybildet. Ta også turen innom Helteplassen. Dere bør heller ikke gå glipp av en båttur på Donau, gjerne om kvelden når byens severdigheter er opplyst. For dere som liker spa og velvære, kan et besøk i Széchenyi termalbad anbefales.

Dag 6: Budapest - Berlin
Etter frokost er det tid for å ta farvel med Budapest. Dere går igjen om bord på toget og reiser gjennom Slovakia, Tsjekkia og Øst-Tyskland. Dere ankommer Berlin tidlig på kvelden og har tid til å spise middag før dere går om bord på Snälltåget mot Malmö og Oslo. Dere innkvarteres i 6-personers liggekupéer med mulighet for å kjøpe tomme senger, slik at dere kan ha kupéen for dere selv.

I dag kan dere også velge å avslutte reisen med fly tilbake til Norge (flyreisen er ikke inkludert, men kan bestilles gjennom Ruby Travel).

Dag 7 - Hjemkomst
Om morgenen ankommer dere til Malmö, hvor dere bytter til sitteplasser på Snälltåget. Etter lunsj ruller toget inn på Oslo S, og dere kan se tilbake på en innholdsrik reise.

Innkvartering

down v arrow

I Budapest bor dere på ibis Budapest Heroes Square eller et tilsvarende hotell.

Det er mulig å bestille ekstra netter under hele reisen på forespørsel. Kontakt oss gjerne for mer informasjon om muligheter og priser.

Transport

down v arrow

Forventede togtider

Vi tar forbehold om endringer i togruter og -tider.

Dag 1:
Oslo - Malmö 14:49-20:56
Malmö - Berlin 21:55-07:31+1

Dag 2:
Berlin - Budapest 11:23-22:28

Dag 6:
Budapest - Berlin 07:30-18:29
Berlin - Malmö 21:11-06:30+1

Dag 7:
Malmö - Oslo 07:05-13:16

Mulige tilslutningstog (tillegg)

Dag 1:
Bergen - Oslo 06:19-13:05 (via Bergensbanen)
Trondheim - Oslo 05:55-12:45 (via Dovrebanen)

Dag 7:
Oslo - Bergen 16:23-23:18 (via Bergensbanen)
Oslo - Trondheim 16:02-22:47 (via Dovrebanen)

*Tidene kan variere. Man kan reise fra sin foretrukne togstasjon, men det er gjestens eget ansvar å være fremme i Oslo i god tid før påstigning på toget til Malmö/Tyskland. Tilslutningsbilletten gjelder kun på avreise- og hjemkomstdagen.

Togbillettene er elektroniske og krever Rail Planner-appen (guide følger med). Fysiske togbilletter kan sendes mot et gebyr.

Om togene
Mellom Oslo og Tyskland reiser dere med det svenske togselskapet Snälltåget . Toget har en eldre innredning, men er funksjonelt og komfortabelt. Fra Malmö til Tyskland og Tyskland til Malmö reiser dere i 6-personers liggekupéer. Det er mulig å bestille opptil 5 tomme senger i kupéen, slik at dere kan ha kupéen for dere selv. Fra Oslo til Malmö og Malmö til Oslo er det sitteplasser.

Bestill reise

Antall reisende
Velg antall reisende
Avgangsdato
Velg avreisedato
       

1 person. Enkeltrom - tog ut og fly hjem

Fra 13.203,- NOK

1 person. Enkeltrom - tog ut og hjem

Fra 13.898,- NOK

2 personer. Dobbeltrom - tog ut og fly hjem

Fra 10.423,- NOK

2 personer. Dobbeltrom – tog ut og hjem

Fra 11.118,- NOK
down v arrow

Praktisk informasjon

down v arrow

Mulige avreisedager:

  • Alle dager i sesongen unntatt lørdag

Prisen inkluderer (tog ut og hjem - 6 netter):

  • Tog Oslo - Berlin t/r
  • Tog Berlin - Budapest t/r
  • Plassreservasjoner på alle tog
  • 2 overnattinger i liggekupé på nattog
  • 4 overnattinger i Budapest
  • 4 x frokost (hotell)

Prisen inkluderer (tog ut og fly hjem - 5 netter):

  • Tog Oslo - Berlin
  • Tog Berlin - Budapest
  • Plassreservasjoner på alle tog
  • 1 overnatting i liggekupé på nattog
  • 4 overnattinger i Budapest
  • 4 x frokost (hotell)

Prisen inkluderer ikke:

  • Obligatorisk reservasjons- og reisegarantifondsgebyr

  • Lokal hotellskatt (betales direkte til hotellet)

Mulige tillegg:

  • Tomme senger i liggekupé på nattog mellom Oslo og Hamburg

Togreiser med plass til det uventede
Å reise med tog er en autentisk og opplevelsesrik måte å oppleve omgivelsene på. Offentlig transport er samtidig en levende del av samfunnet, hvor planene av og til må tilpasses virkeligheten. Derfor kan alternative løsninger som buss eller andre forbindelser bli nødvendige underveis. Slike endringer er en naturlig del av reisen og gir ikke grunnlag for avbestilling eller kompensasjon.

Avbestillings- og reiseforsikring
Ruby Travel tilbyr ikke salg av avbestillings- eller reiseforsikringer.

Vi anbefaler at du før bestilling undersøker om du har tilstrekkelig forsikringsdekning.
En avbestillingsforsikring kan dekke kostnadene dine dersom du må avbestille reisen, for eksempel på grunn av sykdom.

En reiseforsikring kan blant annet dekke utgifter til sykdom, ulykke, medisinsk behandling og hjemtransport under reisen.

Dersom du ikke allerede har nødvendig forsikringsdekning, anbefaler vi at du tegner relevante forsikringer direkte hos et forsikringsselskap etter eget valg.

Vær oppmerksom på at avbestillingsforsikring normalt må tegnes i forbindelse med bestilling av reisen.

 

Link til toppen av siden