1. dag. Ankomst til Linz
Dra på sightseeing i denne vakre byen som lant annet har et praktfullt torg, flotte bygninger og en stor bilfri bydel. Fra Pöstlingberg er det en imponerende utsikt ned over byen. Ta en tur med Pöstlingsbahn og besøk pilgrimskirken eller ta en tur med den lille, gule cityexpressen (inkl. i prisen), som kjører rundt i byen.
2. dag. Til Enns/Mauthausen via St. Florian klosteret, ca. 25 km
Utlevering av forhåndsbestilte, leide sykler før du forlater Linz og sykler på sykkelstier langs enten den nordlige eller den sydlige bredden. Dagens severdigheter er den lille byen St. Georgen og Mauthausen, der det er mulig å besøke KZ-leiren og lære om 2. verdenskrig, samt det store augustinerklosteret i St. Florian. I Enns er bytårnet, bygget i 1554-1556 som en slags klokke/vanntårn, verdt et besøk. Fra det 59 meter høyde tårnet får du en helt fantastisk utsikt. Du sykler videre fra Mauthausen til Enns og krysser elven på veien.
3. dag. Til Grein/omegn, ca. 33 km
Dagens korte etappe går langs den nordlige elvebredden, gjennom Mitterkirchen og Saxen
Litt utenfor Mitterkirchen kan du besøke Keltenmuseum som har åpent fra kl. 9-17 hver dag. Her har de gravd ut et gammelt fyrste-gravsted som er pyntet med meter høye gylne vaser. Videre følger en vakker tur til den lille sjarmerende middelalderbyen Grein – med borgen Greinburg – uavhengig av om du velger den nordlige eller sydlige bredden langs Donau.
4. dag. Til Marbech/Persenbeug, ca. 35 km
Du sykler videre gjennom hyggelige byer og det ville Strudengau-området, hvor du blant annet finner et av de eldste Donau-kraftverkene. Videre går det til Marbach/Persenbeug som ligger rett før du kommer inn i Wachau området.
5. dag. Til Krems, ca. 49 km
Dagens tur tar deg til Melk. Her ligger det utrolig flotte Benediktinerklosteret ”Stift Melk”, som kan bestiges (entre inkl.). Du er nå i området Wachau med flotte vinmarker, idylliske landsbyer og vakkert landskap. Her, i hjertet av Wachau, ble filmen ”The Sound of Music” spilt inn og det var her familien Trapp hadde sitt hjemsted. Området er også kjent for sine utallige vinmarker. Nyt de hyggelige byene Weissenkirchen og Dürnstein, og gå ikke glipp av et besøk hos den lokale vinbonden.
6. dag. Til Tulln/omegn, ca. 40 km
Fra Krems kan du ta sykkelstien på høyde eller venstre elvebred frem til du kommer til Altenwörth, der du fortsetter langs den sørlige bredden. Videre derfra til blomsterbyen Tulln.
7. dag. Til Wien, ca. 35 km
Dagens tur går videre gjennom vakkert landskap frem til du kommer til etappemålet Wien, der du leverer sykkelen.
Opplev byen fra oven - ta en tur i det store Pariserhjulet (Wiener Riesenrad, inkl.) i fornøyelsesparken Prater.
8. dag. Hjemreise
Hjemreise med tog i retur til Linz etter frokost, med mindre du har bestilt en ekstra natt i Wien.